Google Business’ta bazı yaygın sorunlar.

  • Mart 9 2022

 

                  Ezspeed Marketing;

Son birkaç yılda, Google, işletmelerin Google My Business (GMB) listelerini geliştirmek ve optimize etmek için kullanmaları için birçok harika özellik ekledi. Ancak, tüm yeni özelliklerle birlikte bir dizi soru ve yapılması ve yapılmaması gerekenler konusunda bazı kafa karışıklıkları geliyor. Aşağıda Google My Business hakkında sık sorulan sorular bulunmaktadır.

  1. İşletmenin adlandırılmasıyla ilgili hata

Birçok kişi, işletmelerini aramanın en üstüne çıkarmak amacıyla başlığa genellikle anahtar kelimeler ekler. Ancak, bu yanlış adlandırma şeklidir. Çünkü Google bu tür isimler oluşturmanıza izin vermeyecektir. 

İşletmeleri adlandırırken Google’ın EZspeed ile ilgili bazı düzenlemelerini gözden geçirelim:

İşletme adınız şunları içermemelidir:

“En iyi restoran” gibi pazarlama sloganları;

Çalışma saatleri bilgisi: “Business X 24 saat açıktır”;

Uygulamada aksi belirtilmedikçe telefon numarası veya web sitesi URL’si;

Özel karakterler ( % & $ @ / “);

Tanınmış bir ad olduğu durumlar dışında mahalle, şehir veya sokak adı olarak konum;

Sokak adresi veya yol tarifi bilgisi…

2.Google İşletme başkaları tarafından değiştirilebilir

Günümüzde pek çok işletmenin başını ağrıtan özelliklerden biri, herkesin işletme girişinde değişiklik veya düzenleme sunabilmesidir. Bu, bir müşteri desteği özelliğidir. Google üzerinden arama yapan birçok kişi, rakiplerine karşı kötü oyunlar oynamak için bundan faydalanır.

Kullanıcılardan gelen öneriler doğrudan işletme profilinde yapılır. Yapılan değişikliklerden haberdar bile olmayabilirsiniz. Değişiklik, fiziksel iş yerini içerir. Bu nedenle, hiç kimsenin yanlış değişiklik yapmadığından emin olmak için işinizi düzenli olarak yönetmelisiniz.

3.Bazı sahte yorumlarla nasıl başa çıkılır?

Google Business’ta, müşteriler ayrıca yorumlar yapabilir, işletmenin hizmetini değerlendirirler. Birçok işletme sahte değerlendirme olgusuyla karşılaştı, veya puanı düşürmek için kasıtlı olarak kötü yorumlar bırakıldı.

Bu durumda, bu incelemelerin Google politikalarını ihlal edip etmediğini görmek için “Google değerlendirme politikası”na dikkatlice bakmalısınız. Bu gerçekten sahte bir değerlendirme ise, işaretleyebilirsiniz, bu değerlendirmeyi bildirin ve yorum yapana kibarca yanıt verin. Bu kötü yorumlara yanıt verirken müşterilere önemsediğinizi gösterecek ve her zaman işinizin hatalarını düzeltmeye çalışacaksınız.

4.Kesin cevabı bulmak lazım

Sorulacak sorunun kaynağını tam olarak bilmediğiniz birçok soru örneğiyle karşılaşmış olmalısınız. Böyle zamanlarda, işletmeler Google My Business forumuna katılabilir. Burada, soruları yanıtlamaya yardımcı olmaya hazır sektör uzmanlarını bulabilirsiniz. Veya bu Google İşletmesini yönetme sürecinin tamamıyla ilgili yardım için EZspeed gibi bir ajansla iletişime geçebilirsiniz.

Umarım bu makale sorularınızı cevaplayabilmiştir! Google Business ile ilgili konularda ücretsiz tavsiye almak için EZspeed ile iletişime geçin.

Leave a Comment